Tata Frenkel

 Žmogus Iliustruotasis kuria istorijų pasakojimą lyg skaičiuotų šviesos kiekį [Utenoje].
 

Taksofonų būdelės – jau nebenaudojami stikliniai objektai. Mane sudomino jų permatomumas miesto aplinkoje. Tos kabinos lyg ir atlieka savo funkciją, bet tik vaiduoklių marmurinėse akyse –  ryšys prarastas. Todėl tai – puiki vieta istorijų pasakojimui...


Dėl šio permatomumo buvo pradėtas šviesos kiekio Utenoje matavimas – paslaptingas užsiėmimas; kritiškas, lyg ateinančių žinių sekimas. Procesas yra performatyvus.


Dalis medžiagos eksponuojama bei dėstoma performatyvios paskaitos metu. Turime fygūratyvinių kompleksinių sistemų vaizdinį ir, bežiūrėdami, mes nepastebim to, kas slypi po nosim, kas lieka visiškai nematoma.


Matavimus atlieka Žmogus Iliustruotasis – akis, ausis ir sąmonė, istorijų pasakotoja, performanso vedėja. Tas iliustruotasis miršta ir prisikelia, tampa žele, tampa kaulais, tampa galų gale zombiu (savo pačios atvaizdu), galva giliai ore.

 

Tatjana (Tata) Frenkel – Vilniuje gyvenanti tarpdisciplininio meno kūrėja. Savo kūryboje ji dažniausiai pasitelkia performanso meną bei brėžinį, vadovaujasi pertekline interpretacija, „nematomais menais“.

Tata Frenkel_m.jpg