Nidas Kaniušas

Mieste gyvena pamesti, bet nepamiršti patirčių suvenyrai.

Kiek ta aplinka, kurioje praleidžiame didelę gyvenimo dalį, mums iš tiesų yra pažįstama? Ar galime ten atrasti kažką daugiau, pastebėti ženklus, kurie ten buvo ir anksčiau, tačiau ilgą laiką slėpėsi? Ar šie ženklai padėtų pažvelgti į vietovę atkreipiant dėmesį į detales, kurios yra išlikusios tik subjektyviose asmeninėse patirtyse?

 

Galbūt tai – slampinėjimas po nepažįstamą vietovę, bandymas ją perprasti ar atrasti kažką, kas būtų bendra ir artima. Pašalinio, svetimkūnio pastangos susidraugauti su aplinkoje užšifruotomis reikšmėmis.

Wonderland
Prie malūno
Pušynėlis 01
 

Nido Kaniušo kūryba atspindi psichinius reiškinius, asmenybės elgesio ir emocijų niuansus bei ribines situacijas santykyje su technologijomis šiuolaikinėje visuomenėje. Nidas naudoja skirtingas menines raiškas: animaciją , multimedijas, virtualią  realybę, video projekcijas, kompiuterinę grafiką ir 3D judančio vaizdo instaliacijas.Menininkui svarbi vaizdo ir garso sintezė.


Nidas gimė 1988 m. Kaune. Jis studijavo taikomąją grafiką Kauno dailės fakultete ir animaciją Vilniaus dailės akademijoje. Menininkas dirba ir kuria scenos ir audiovizualinių menų srityse.

Nidas Kaniušas_m.jpg