Ignas Pavliukevičius

Dėl technologijų antplūdžio ir skaitmeninės plėtros daugybei miesto vietų nykstant, naująsias technologijas galime matyti ne tik kaip nykimo priežastį, bet ir kaip įrankį pratęsti sunaikintų vietų gyvybę, toliau kurti istorijas ir naujus prisiminimus skaitmeninėje erdvėje.

Naudotų automobilių turgaus modeliai 

fotogrametrijos ir LiDAR skenavimo technologijos

Utenoje, kaip ir visame pasaulyje, ekonomikos jėgos, technologijų antplūdis ir skaitmeninė plėtra formuoja miestų vietas ir peizažus. 

Kai fizinės vietos nyksta, o skaitmeniniame pasaulyje kuriasi naujos, kyla klausimai, kaip išsaugoti bei toliau kurti istorijas ir naujus prisiminimus skaitmeninėje erdvėje? Kaip nykstančioms istorijoms gyventi virtualiame pasaulyje? Ir kaip naujosiomis technologijomis atkurti sunaikintų vietų gyvenimą? 

Šis darbas sukurtas pasitelkus naujųjų technologijų įrankius: fotogrametriją, LiDAR skenavimą ir save mokančias sistemas (mašininį mokymąsi). 

Pilnam vietos vaizdui atkurti naudotos fotogrametrijos ir LiDAR skenavimo technologijos. Fotogrametrija yra procesas, kurio metu analizuojant vietos nuotraukas, generuojami vizualūs, bet nevisad tikslūs 3D modeliai. Tam, kad Utenos automobilių turgus būtų atkurtas kaip skaitmeninis trimatis objektas, panaudota tūkstančiai dronu darytų vietos fotografijų. Priešingai nei fotogrametrija, LiDAR skenavimo technologija yra atstumų matavimo metodas, naudojamas preciziškam (su vos kelių milimetrų paklaida) 3D modelių kūrimui.

Projektą gaubia dirbtinio intelekto sukurtas tekstas. Tai – galimos naujos istorijos ir nauji atsiminimai, slypintys automobilių aikštelėje. Tam, kad juos sukurtų, dirbtiniai neuroniniai tinklai buvo apmokyti tūkstančiais specialiai atrinktų tekstų.
 

00:00 / 12:19
 

Ignas Pavliukevičius baigė bakalauro studijas Hagos karališkoje  menų akademijoje ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijos  Fotografijos ir medijos meno katedroje. Šiuo metu atlieka  doktorantūros studijas Vilniaus Dailės akademijoje. Igno kūriniai rodyti Amsterdame, Hagoje, Leuvardene, Taline, Turine,  Vilniuje ir Nidoje. Jis bendradarbiavo su menininku Julijonu Urbonu  projekte „Planeta iš žmonių“ (pristatytas galerijoje „Vartai“ 2018 m.)  ir Ars Electronica Vilnius Garden festivalyje 2020. Menininkas 2019  birželį buvo nominuotas Nordic & Baltic Young Artist Award ́19  (NBYAA) apdovanojimui.

Ignas Pavliukevičius_m.jpg